Londra Eğitim Müşavirliği

"Aile Okulu Projesi" Altıncı Eğitim: Sosyal ve Duygusal Beceri Gelişimi        Okulda öğrenilen ve edinilen bilgi, beceri ve davranışların hem aile içinde hem de sosyal yaşam içerisinde sürdürülebilir olması, okul ortamında ve evde yapılanların tutarlı olmasına ve eşgüdüm sağlanmasına bağlı olduğu için; ailenin ve devamında toplumun sağlığının korunmasına katkı sağlamak, aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocukların davranış yönetimlerine rehberlik edilmesi vb. hedeflerle T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ve müşavirliğimiz tarafından aileleri de kapsayacak şekilde genişletilen "Aile Okulu Projesi" isimli projemizin altıncı eğitimi, 17 Nisan 2024 tarihinde çok sayıda öğrenci velisinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

        Google Meets platformu üzerinden gerçekleştirilen "Sosyal ve Duygusal Beceri Gelişimi" başlıklı eğitimde;

  • Sosyal Duygusal Beceriler (Azim, Merak, Sabır, Güven, Empati),
  • Yaşlara Göre Sosyal Duygusal Beceri Özellikleri,
  • Sosyal Duygusal Beceri Gelişimini Etkileyen Faktörler,
  • Sosyal Duygusal Beceri Gelişimini Destekleyici Unsurlar,

alt konu başlıklarında bilgiler verilerek eğitim sonundaki soru-cevap bölümünde öğrenci velilerinin merak ettikleri konulara değinilmiş ve ardından bütün katılımcılara teşekkür edilerek eğitim sonlandırılmıştır.

First Floor, 5 15 Cromer Street, London, WC1H 8LS - (0044) 203 875 95 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.