Londra Eğitim Müşavirliği

"Aile Okulu Projesi" Birinci Eğitim: Bilinçli ve Güvenli Teknoloji Kullanımı        Okulda öğrenilen ve edinilen bilgi, beceri ve davranışların hem aile içinde hem de sosyal yaşam içerisinde sürdürülebilir olması, okul ortamında ve evde yapılanların tutarlı olmasına ve eşgüdüm sağlanmasına bağlı olduğu için; ailenin ve devamında toplumun sağlığının korunmasına katkı sağlamak, aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocukların davranış yönetimlerine rehberlik edilmesi vb. hedeflerle T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ve müşavirliğimiz tarafından aileleri de kapsayacak şekilde genişletilen "Aile Okulu Projesi" isimli projemizin birinci eğitimi, 29 Kasım 2023 tarihinde çok sayıda öğrenci velisinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

        Google Meets platformu üzerinden gerçekleştirilen "Bilinçli ve Güvenli Teknoloji Kullanımı" başlıklı eğitimde;

  • Bilinçli ve Güvenli Teknolojinin Tanımı,
  • Teknolojik Dönüşümün Sosyolojik, Psikolojik, Teolojik ve Pedagojik Boyutları,
  • Dijital Vatandaşlık Kavramı,
  • Dijital Mahremiyet Kavramı,
  • Siber Zorbalık ve Baş Etme Yolları,

alt konu başlıklarında bilgiler verilerek eğitim sonundaki soru-cevap bölümünde öğrenci velilerinin merak ettikleri konulara değinilmiş ve ardından bütün katılımcılara teşekkür edilerek eğitim sonlandırılmıştır.

First Floor, 5 15 Cromer Street, London, WC1H 8LS - (0044) 203 875 95 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.