Londra Eğitim Müşavirliği

Müşavirliğimizin 2017-2018 Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Müşavirliğimizin 2017-2018 Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Değerli Veliler,  Kıymetli Öğretmenler;

2017-2018 Eğitim Öğretim yılına başlamış bulunuyoruz.  Bu yeni eğitim öğretim yılında da velilerimize, çocuklarının başarıları için büyük görev düşmektedir. Çocuklarının başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirmelerini sağlamak için fırsat buldukları her ortamda destek vermekten kaçınmamalıdırlar.

Çocuklarımız, gençlerimiz toplumumuzun geleceğidir. Onların okul ile olan ilişkilerinde her zaman yanlarında olmak, eğitimle ilgili yeni gelişmeler karşısında duyarlı olmak, Türkçemizi öğrenmelerinde ve ilgilerinin artmasında rol model olmak bütün velilerden temel beklentimizdir.  

Sevgili öğrenciler, bir yaz tatilinden sonra yeni enerjiyle başlayacağınız başarılı bir eğitim öğretimi geçirmenizi diliyorum. Okuldaki akademik derslerinizin yanında Türkçe derslerine göstereceğiniz ilgi sizlerin iki dilli bireyler olarak yetişmenize katkı sağlayacaktır. İki dilli birey olmak demek, kişinin hem sosyal alanda hem de eğitim alanında başarılı olması demektir. Güzel Türkçemizi öğrenmek sizlerin Türkiye’deki akrabalarınızla, arkadaşlarınızla daha iyi iletişim kurmanıza yardımcı olacaktır.

Kıymetli öğretmen arkadaşlarım, görev yaptığınız İngiltere’de sadece bir öğretmen olmanın ötesinde taşıdığınız önemli misyonunuzu tekrar hatırlatmak isterim. Bu misyona uygun olarak yürüteceğiniz eğitim öğretim faaliyetleri çocuklarımızın topluma yararlı, ailesine ve kültürel değerlerine bağlı birer birey olarak yetişmesinde büyük önem taşımaktadır. Yapacağınız her eylem, söyleyeceğiniz her söz öğrenciler için örnek olacaktır. Çalışmalarınızda, projelerinizde Müşavirliğimiz tam destekle yanınızda hazır bulunmaktadır.

Yükseköğrenim amacıyla ülkemizden İngiltere’ye gelen öğrencilerimiz, ülkemizin insan kaynağına katkıda bulunmak, öğrenim gördüğünüz üniversitelerden edineceğiniz bilgilerle ülkemizi ve toplumumuzu daha müreffeh bir seviyeye taşımak gibi bir misyona sahipsiniz. Bu bilinçle hareket ederken ülkemizi de en iyi şekilde temsil edeceğinize şüphemiz yoktur. Öğrenim sürecinizde Müşavirliğimiz herzaman sizlere destek olmak için yanınızda olacaktır.   

Bu düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını diler, herkes için başarılı bir yıl temenni ederim. 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Hasan ÜNSAL

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Eğitim Müşaviri V.

First Floor, 5 15 Cromer Street, London, WC1H 8LS - (0044) 203 875 95 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.