Londra Eğitim Müşavirliği

Öğrenime Yeni Başlayan Bursiyer Öğrencilerimizin Dikkatine!

Öğrenime Yeni Başlayan Bursiyer Öğrencilerimizin Dikkatine!

1416 sayılı Kanun kapsamında resmi-burslu statüde bölgemize gelerek dil, yüksek lisans ya da doktora gibi her hangi bir seviyede  öğrenime başlayan öğrencilerin, bölgemize geldiklerini ve öğrenime başladıklarını gecikmeksizin Müşavirliğimize bildirmeleri gerekmektedir.

Bu bildirim (örneği sayfamızda mevcuttur) ÖĞRENİME BAŞLAMA FORMU’nun ıslak imzalı şekilde doldurup istenen belgelerin eksiksiz olarak form ekinde, Müşavirliğimize kayıtlı posta yoluyla gönderilmesiyle mümkün olacaktır.

DSİ adına öğrenim gören öğrencilerin tüm belgelerden ikişer adet düzenlemeleri gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı burslu öğrencilerinin tek nüsha belge düzenlemeleri yeterlidir. 

Öğrencilerimizin burslarının Bakanlığımızca hesaplanarak gönderilmesi bu bildirimin usulünce ve zamanında yapılmasına bağlıdır.

Formda yer alan banka bilgilerinin eksiksiz ve doğru olması, bursların zamanında ve doğru hesaplara aktarılmasında önem arz etmektedir. Bu nedenle, bilgilerin doğruluğundan emin olunmalıdır. Öğrenim hayatınız boyunca banka hesap bilgilerinizde meydana gelebilecek olan her türlü değişikliği en kısa sürede sitemizde yer alan BİLGİ GÜNCELLEME FORMU aracılığıyla Müşavirliğimize göndermeniz gerekmektedir.

Burslarınızın hesaplanması okulunuzdan alacağınız belgede belirtilen öğrenime başlama ve bitirme tarihine göre yapılmaktadır.

Öğrenime Başlama Formu ile birlikte gönderilmesi gerekli belgeler;

1.     Eğitiminizin başlama ve bitiş tarihini içeren güncel öğrenci belgesi.

(Antetli kağıt üzerine ıslak imzalı veya kaşeli)

2.     İngiltere’ye en son giriş tarihini gösteren pasaport sayfasının fotokopisi

3.     Rıza Beyanı Formu (web sitemizde formlar bölümünde mevcuttur)

First Floor, 5 15 Cromer Street, London, WC1H 8LS - (0044) 203 875 95 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.