Londra Eğitim Müşavirliği

UZAKTAN ÖĞRETİM GÖREN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından uzaktan öğretim yoluyla alınacak diplomalarının denklik işlemleri 2547 sayılı Kanun ve bu Kanun’a bağlı olarak çıkarılan 20 Şubat 2016 tarihli ve 29630 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ‘’Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Tanıma ve Denklik Yönetmelik’in’’ 10. maddesi ve çerçevesinde Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı tarafından değerlendirilmektedir.


İlgili yönetmeliğin 7. maddesinin 5. fıkrasının (d) bendi  ‘’ Öğrenim süresince kullanılan pasaportun/pasaportların ve il emniyet müdürlüğünden alınan giriş-çıkış dökümünün incelenmesi sonucunda her bir eğitim-öğretim dönemi için öğrenim görülen ülkedeki bulunma süresinde eksiklik tespit edilenlerin başvuruları reddedilir. Öğrenime devam süresinin tespitinde Türkiye’deki eğitim-öğretimle ilgili yükseköğretim mevzuatı esas alınır.’’


Bu bağlamda bölgemizde eğitim gören vatandaşlarımızın öğrenciliklerinin  Müşavirlikçe tanınabilmesi için fiili olarak bölgemizde bulunduklarını kanıtlayan belgeler sunmaları gerekmektedir. Aksi taktirde  yapmış oldukları başvurular (sevk tehir talebi, pasaport uzatım talebi, öğrenci belgesi talebi v.b.) işleme alınmayacaktır.


İlgililere Saygıyla Duyurulur.

First Floor, 5 15 Cromer Street, London, WC1H 8LS - (0044) 203 875 95 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.